2011. december 1., csütörtök

Legyen ünnep a védenceinknek is!

A december mindenkinek mást jelent...van, aki a havat várja, a Mikulást, a nagy családi összejöveteleket, egy önfeledt szilveszteri bulit...vagy csak azt, hogy vége legyen az évnek. A december mindenkinek mást jelent...nekünk most a karácsonyi vásárt!



Hiszen ki ne szeretné a sült gesztenyét, forralt bort és a meghitt téli estéket? Mi nagyon. És azt reméljük, nagyon sok kutyakedvelő ember érez így.

A Futrinka Egyesület lehetőséget kapott, hogy képviseltesse magát a belváros újító és nívós rendezvényén, a Királyi Vásáron a Gozsdu udvarban.

Karácsonyig december minden hétvégéjén ott leszünk, és adományaitokért cserébe választhattok a védenceink javára felajánlott tárgyakból, sporteszközökből, játékokból, ruhákból. Hiszen ez is a védenceinkért van! Azokért, akik a hideg időben az utcán kóborolnak, vagy jobb esetben már a tárnoki kennelsorunkon várják a gazdit, azokért, akik orvosi ellátásra szorulnak,...a kutyákért!


Gyertek el minél többen, és támogassátok őket...akiknek a december nem hoz csak fagyot.
Legyen ünnep a kutyáinknak is!
Megtaláltok minket minden hétvégén (december 3-4., december 10-11., december 17-18.) Budapesten a Gozsdu udvarban délelőtt 10.00 és este 20.00 között.

Aki mégis eltévedne, csak hívja Evelint a 06-20-7728-315-as számon! :-)
www.kiralyivasar.hu

2011. november 21., hétfő

Támogass minket és mi megajándékozunk!

Sokat gondolkoztunk, hogy mivel tudnánk megköszönni támogatóink, adományozóink segítségét. Mindenképpen egyedi és limitált ajándékot szerettünk volna adni.

És végre megszületett az ötlet, a régen várt meglepetés: elkészültek a német dog fajtamentés új pólói!!!

A pólók korlátozott számban készültek, de még van belőlük bőven! Támogasd munkánkat legalább 3.000 Ft-tal, és egy általad választott méretű pólót adunk ajándékba!

A befolyt támogatást teljes mértékben az egyesület által mentett német dogok ellátására fordítjuk (állatorvosi költségek, élelem, elszállásolás, stb.)
A német dogos pólók mellett pedig idén újra elkészült a Futrinka Támogatói Határidőnapló!


Tavalyi év sikerén felbuzdulva úgy döntöttünk, idén is elkészítjük a Futrinka Egyesület határidőnaplóját! A napló idei igényes megjelenése Vitéz Petra munkáját dícséri, a naplóban szereplő képeket tagjaink, önkénteseink készítették. Külön köszönettel tartozunk még Wieden Krisztának, aki idejét, energiáját nem kímélve dolgozott azon, hogy a határidőnaplónkat ismét büszkén bocsáthassuk a nagyközönség elé.

Ezt a határidőnaplót adjuk támogatónk mellett azoknak is, akiknek szeretnénk megköszönni egész éves odafigyelést, belföldi és külföldi partnereinknek, állatorvosainknak, dizájn-munkákban segítőinknek. Viszonylag sok embernek és csak remélni tudjuk, hogy ők legalább annyira örülnek neki, mint amilyen szeretettel és odafigyeléssel mi készítettük.

Néhány támogatónk is hozzájuthat ajándékként, de csak a készlet erejéig tudjuk adni, kereskedelmi forgalomban nem kapható, s a elfogy, nem gyátrjuk után, mert arra már nincs keretünk. Én már biztosan nem maradok le. És ti?

Hogy hogyan juthattok hozzá ajándékainkhoz, honlapjainkon minden részletet megtaláltok!

2011. november 15., kedd

Indra története

Szeretnénk Nektek elmesélni Indra történetét.

Indrára egy netboard fórumtársunk, jeejee (Zsuzsa) hívta fel a figyelmünket. Egy kollégája kutyája volt, de a kutya problémásnak bizonyult: nem volt szobatiszta. Emiatt a család úgy döntött: mennie kell.
Zsuzsa segítségével a kutya egy panzióba került, ott várta meg, hogy a szükséges oltások és a tüzelés befejezése után átköltözhessen hozzánk, Tárnokra. Ezúton is köszönjük, Zsuzsa!


Indra egy 1 év körüli, foltos német dog szuka. Kezdetben visszahúzódó, félénk, instabil kutya volt. Nem értette – talán még most sem érti igazán - a változásokat maga körül.
Ahogy az idő múlik, egyre oldottabban viselkedik, már-már egy igazi kedves, játékos, bolondozós kutyát ismerhetünk meg benne. Bár új helyzetekben még mindig bizonytalan, nem mindig tudja, hogy mi is a „helyes” reakció egyes szituációkban. Valószínű, hogy kiskorában nem sokat törődtek vele, nem ismertették meg vele a környezetet, kimaradt a szocializáció az életéből, ezért lehet, hogy új helyzetekben könnyen bepánikol, bizonytalanná válik.

Érkezése után nem sokkal egyik hétvégén Réka jelezte, hogy Indra nincs jól: levert, nem tud lábra állni, ha felsegíti őt, akkor nem marad talpon, összerogyik. Orvoshoz kell vinni. Páran átszerveztük a programunkat és már indultunk is Tárnokra érte. Az orvoslátogatás során vettek tőle vért, hasi ultrahang vizsgálaton esett át, vizelet mintát vettek tőle. Ekkor a láza már 40 fok felett volt. Kapott lázcsillapító injekciót is. A másnapi vérvétel eredmények szerint nem indokolta semmi a kutya állapotát. Indra másnapra már sokkal jobban lett, láza nem volt, és jókedvűen teltek a napjai. Itt még nem gyanakodtunk, hogy ez még csak a kezdet volt.

Körülbelül 2 héttel az első orvoslátogatás után, Indra elkezdett tüzelni. Újra. Mivel Indra pont akkor tüzelt, mikor az Egyesület gondozásába került, így félő volt, hogy valami nincs rendben, ez egy nem teljesen normális folyamat. Úgy döntöttünk, lássa orvos, mert ennek a vérzésnek a hátterében akár komolyabb probléma is állhat. Akár méhgyulladás is okozhatja.
Alapos ultrahang vizsgálat után azonban megnyugodhattunk: Indrával látszólag minden rendben, csak a természet játszik furcsa játékot velünk... egyszerű tüzelésről van szó.
Ismét eltelt kb 2 hét.. Vártuk, hogy a nagylány túl legyen ezen a tüzelésen is, hogy utána áteshessen az ivartalanításon és már semmi ne álljon a gazdisodása úrtjába. 

Ám, Indra ennél izgalmasabbra tervezte az elkövetkező időszakunkat. Nem érte be egy szimpla tüzeléssel… A hétvégén a fajtamentés vezetőjének telefonja csengett és mikor meglátta, hogy az éppen Tárnokon műszakot vivő önkénetesek hívják, már sejtette, valami rossz hír lesz. Nem is tévedett. Léna kétségbeesett hangja csengett a telefonban: Indra pérája nagyon csúnyán be van duzzadva és mintha ki is lenne fordulva. Azonnal telefonos konzultáció az állatorvosunkkal: látatlanban is szinte biztos volt a diagnózis… Indrának sikerült egy hüvelyelőesést is produkálnia, ami nem ritka, főleg a nagytestű, fiatal kutyáknál. Másnap este irány ismét az állatorvos! Este át is esett a műtéten. A műtét jól sikerült, bár Indra kicsit nehezen aludt, minden rendben zajlott. A hüvelyi műtét mellett egyúttal az ivartalanításon is átesett, hogy ne kelljen rövid időn belül még egyszer a műtőasztalra feküdnie… A műtét– és a nem mindennapi fuvar után (amit ezúton is köszönünk Polginak és Rékának) – Indra újra elfoglalta tárnoki rezidenciáját.

Mindannyian megnyugodtunk, hogy szegény Indra, bárjól kijutott neki a gondokból, de most már biztosan minden rendben lesz vele. Egy pár napig úgy is tűnt, talán ezúttal igazunk lesz. Bár a műtét utáni első pár napban nem volt széklete és vizelete sem igazán, de a kedve és az étvágya jó volt, és láza sem volt. Azért a biztonság kedvéért a kezelőorvosa – akinek ezúton is köszönünk mindent -, kilátogatott hozzá Tárnokra, hogy szemügyre vegye, mi lehet a székrekedés és a nehéz vizeletürítés hátterében. Vélhetőleg egy ödéma alakult ki neki a hüvelyi műtét helyénél és ez akadályozta a széklet- és vizeletürítésben. Kapott injekciókat, egy kis gyorssegélyt, így másnapra meg is lett az eredmény: volt széklet és vizelet is. Tovább reménykedtünk, hogy innentől már tényleg csak jobb lehet, már nem történhet semmi…
De korai volt az öröm...
Indra vasárnapra ismét belázasodott, nagyon levert volt, alig akart előbújni a házőából, nem nagyon evett...és a séta sem nagyon érdekelte.

Így hétfőn megint ellátogattunk az orvoshoz. Ismét egy ultrahang vizsgálat, amelyen kiderült, hogy a hüvelyi műtét csúnyán begyulladt, ezért újra fel kell nyitni és kitisztítani a sebet, illetve az ott kialakult tályogot. Az ivartalanítási sebe gyönyörűen gyógyul, a varratokat már ki is lehetett szedni. Tehát Indra ismét túlesett egy műtéten. A műtét után egy pár napig megfigyelésre az állatorvosi rendelő vendégszeretét élvezte. Bár kicsit tartottunk tőle, hogyan fogja viselni, de szerencsére értékelte, hogy melegben tölthette a műtét utáni napokat és nem tett kárt semmiben. A műtét utáni 3. napon már teljesen láztalan volt, jó kedvű és az étvágya is visszatért, így orvosi tanácsra „haza költözhetett”. Számára a „haza” egyelőre Tárnokot jelenti, de reméljük, hogy most már, ennyi baj és kínlódás után, eljön Indráért is az Igazi. Az Álomgazdi. Akinél melegben, szeretetben és nyugalomban töltheti a hátralévő életét, és soha többet nem kell csalódnia.

Indra azóta szerencsére jól van. Újra jó kedvű, újra egészséges. Reméljük, hogy most már nem is lesz több komplikáció. A Futrinka Egyesület Német dog Fajtamentő Csoportjának ez a fontos. Ez a feladatunk, ezért vagyunk. Ám a mi anyagi lehetőségienk is korlátozottak. Indra állatorvosi költségei pedig már messze meghaladják a százerer forintot, amit már kifizettünk. Ha hozzá tudsz járulni Indra állatorvosi költségeihez akár pár száz forinttal is, az számunkra hatalmas segítséget jelent. Az adományokat a Futrinka Egyesület K&H Banknál vezetett 10404089-49575251-57561000 számláján tudjuk fogadni. A megjegyzés rovatban kérjük feltüntetni: "DOG INDRA". Az adományok alakulásával ezt a blogbejegyzést frissíteni fogjuk! Köszönjük!


2011. november 21-ig összesen 5.000 Ft adomány érkezett Indra orvosi költségeire. Köszönjük K. Eszternek!

2011.. november 23-ig további 5.000 Ft adomány érkezett Indra orvosi költségeire. Köszönjük K. István Norbertnek és M. Szilviának! Így eddig összesen 10.000 Ft adomány gyűlt össze.

2011. november 29-ig további 13.000 Ft adomány érkezett Indra orvosi költségeire. köszönjük Dr. T. Krisztinának és K. Istán Norbertnek. Így eddig összesen 23.000 Ft adomány gyűlt össze.

2011. november 1., kedd

Lájkolj a német dogokért, tacskókért, magyar vizslákért és egyebekért!

A Szerencsejáték Zrt. egy új sorsjegyet tervez kiadni, melynek minden értékesített darabja után 2 Ft-tal egy, a Facebook közönsége által kiválasztott szervezetet támogat a teljes értékesítési időszak alatt. (Összességében ez a támogatás a 10 millió Ft-ot is elérheti, amely a kiválasztott szervezet működésének alapját teremtheti meg egy olyan időszakban, amikor az általános tendencia az adományok csökkenése és az adó 1% bevétel várható alakulása is negatív irányba mozdul.) Ez a szerencsés szervezet akár mi, a Futrinka Egyesület is lehetnénk, ehhez azonban szükségünk lenne arra, hogy a támogatóink


- először lájkolják a Szerencsejáték Zrt. Facebook oldalát itt ---> http://www.facebook.com/#!/szerencsejatek.zrt

- ezt követően a bal oldali menüsorból válasszák ki az Állati sztárok alkalmazást ---> http://www.facebook.com/#!/szerencsejatek.zrt?sk=app_273600716005787

- majd a megjelenő grafikus felületen a "támogatás" pontra belépve a Futrinka utca Kutyavédő és Kutyás Szabadidősport Egyesületre adják le a szavazatukat. Mindössze ennyivel megteremthető lenne, hogy a továbbiakban is folytathassuk az öt éve megkezdett fajtamentési tevékenységünket, német dogok, tacskók és magyar vizslák számára teremtve ezzel új lehetőséget és esélyt adva olyan keverék kutyáknak, akik hátránnyal indulnak a gazdikeresésében koruknál, viselkedésüknél vagy egyszerűen csak megjelenésüknél fogva.

Szomorú dolog, hogy általunk elismert szervezetekkel "versenyezni" vagyunk kénytelenek, s ha végül nem mi leszünk a szerencsések, akkor is örülni fogunk a nyertes sikerének. De addig azért küzdünk és szeretnénk mi részesülni ebben a számunkra hatalmas támogatásban, így kérünk titeket, vigyétek hírét, segítsetek, lájkoljatok, szavazzatok!

Egy ember csak egy szavazatot adhat le, így itt most nem az a cél, hogy minden nap szavazzon valaki, hanem hogy egyszer ránk szavazzon. Köszönjük!

2011. július 21., csütörtök

Lemondanál 250 forintról, egy átlagos csoki áráról óriásaink javára?

Folyamatosan próbáljuk törleszteni állatorvosi költségeinket, fizetni a panziós, élelmezési és egyéb költségeinket, sajnos mégis maradnak tartozásaink, melyeket előbb-utóbb mindenképp fizetnünk kell.

Igyekszünk... erőnkön felül próbálunk teljesíteni, áldozatokat hozunk. De az 1 % felajánlásokból felajánlott pénzek megérkezéséig még sajnos nagyon sok időt kell átvészelnünk. Ez segítség nélkül nem megy. Szükségünk van a TI - dograjongók, dogkedvelők vagy akár csak kutyabarátok - segítségére, hogy folytathassuk munkánkat és továbbra is segíteni tudjunk a rászoruló kutyákon.

Ha mindenki, aki kedveli a fajtát, aki szimpátiát érez a bajba jutott óriások iránt, akár csak egy tábla csoki árát elküldi nekünk, abból talán sikerülhetne kifizetni az eddig felhalmozott tartozásainkat... együtt sikerülhetne. Nélkületek viszont nem fog menni :(

Az adományokat a Futrinka Egyesület K&H Banknál vezetett 10404089-49575251-57561000 számú számláján tudjuk fogadni. A megjegyzés rovatban kérjük, tüntessétek fel: DOG 'tábla csoki'. Akinek problémát okoz a banki utalás, annak kérésre tudunk postai "sárga csekket" küldeni. Ehhez kérnénk szépen, hogy küldjetek e-mailt a nemetdogsos@gmail.com címre, melyben megadjátok nevetek és postai címetek. Köszönjük!

Június 28-i segítségkérésünk óta szerencsére tudtunk törleszteni az állatorvosi rendelőben, amit nagyon szépen köszönünk! De sajnos azóta gyűlt is további orvosi költség, hiszen a gondozásunkban lévő kutyákat el kell látnunk, illetve vannak újonnan érkezettek is.

A beérkezett adományokról és az állatorvosi számlák törlesztéséről szeretnénk rendszeresen tájékoztatni benneteket, hogy lássátok, nem csak kérünk, illetve lássátok, hogy ténylegesen mire kérünk...

2011.07.21.


Köszönjük azoknak, akik eddig sok tábla csokiról lemondtak a javunkra:


S. Ferenc Alex, N. Réka, B. László, B. Ottília, V. Klára, Sz. Edit Katalin, K. Diána, B. Viola, P. Renáta, N. Anikó


2011. augusztus 09.

A bejegyzés közzététele óta jó pár tábla csokiról mondtatok le óriásaink javára.

Köszönet M. Lászlónak, V. Klárának, L. Viktóriának, Sz. Edit Katalinnak, J. Annának, K. Diánának és B. Violának!!!

2011. július 16., szombat

Lesittelve? De hát semmi rosszat nem tettem!

Fanny a kennel sarkában áll és morog. A sarok most biztonságot jelent, én pedig határozottan ismeretlen vagyok, nem tudhatja, hogy mire készülök. Annyi minden történt vele, amire legrosszabb álmában sem gondolt, mindenre felkészült lélekben, inkább megelőz. Nem akar akárkiben megbízni, mert akiben mindennél jobban bízott, lám, elhagyta. Tudom, hogy nem erőltethetem magam egyből rá, tudom, hogy számára ez még a beszokási időszak a kennelsoron. Fanny egy érzékeny német dog hölgy, aki eddig kanapén aludt, mindenhová ment a gazdájával, kutyaiskolát végzett. Azt hitte, hogy számára megadatott, ami sok sorstársa számára nem: boldog gazdás kutya volt. Aztán egyik napról a másikra megváltozott minden, és egy kennelben találta magát.

Fanny hat éves, nem számít fiatalnak, de még nem is idős. Megviselték a változások. Leereszkedem, hogy ne legyek nála magasabb. Nézzük egymást, Fanny óvatosan egy lépést tesz felém, majd a saját bátorságától megijedve ugatni kezd. "Fanny, ne bolondozz, csak sétálni megyünk" - mondom. Nem hisz nekem, de nincs ellenvetése, egy rossz mozdulata sem, amikor a pórázt a nyakörvére csatolom. Ahogy kinyílik a kennelajtó, látszólag megkönnyebbül. Tökéletesen sétál pórázon, nincs vele nehéz dolgom. Elindulunk, hogy ha csak egy rövid időre is, de magunk mögött hagyjuk mindazt, amitől ő legszívesebben elmenekülne. Nem tett semmi rosszat, nem kellett semmi rosszat tennie ahhoz, hogy megváljanak tőle. Jó családból származik, jó nevelést kapott, boldog élete volt. Egészen mostanáig.Békésen sétálunk. A lovaktól kicsit megijed, de a pár perces pánikot könnyen feloldja egy kis simogatás, kedvesség. A lovak nem bántanak, miért is tennék. Sétálunk. Fél óra múlva már nincs a hasa alá húzva a farka, kezdi elfogadni, hogy én nem akarom őt bántani, kezdi elhinni, hogy talán most majd változik valami. Ő szívesen megtenné a kedvemért, hogy továbbra is okos, jólnevelt, szobatiszta, barátságos, de idegenekkel kimondottan félénk kutya marad. Ez csak a visszaúton tudatosul bennem. Mintha ígértem volna neki valamit, amit nem tudok betartani. A séta vége a kennel. Én hazamegyek a családhoz, de neki már nincs olyan.

Nem tett semmi rosszat, de a gazdája élete alakult úgy, hogy saját magáért kell küzdenie, az állatait biztonságban szerette volna tudni, így állatvédő szervezetekhez kerültek. Fanny, mint német dog, a fajtamentéshez jöhetett. De csak kennelt tudtunk számára felajánlani. Ami nem család.

A kennelbe érve a világ összes szomorúsága Fanny szemébe költözik. Én is cserben hagytam. "De legalább sétáltunk egy jót, nemigaz, Fanny?" - kérdezem inkább magamtól. "Majd eljön érted is az álomgazdi, kislány" - simogatom meg az okos és gyönyörű fejét, de nem is annyira neki mondom, mint magamnak. El kell, hogy jöjjön, mert Fanny, mégha meg is szokja a kennel élet rendjét, a napi többszöri sétát, nem fog feloldódni nálunk. Ő tartozni akar valahová, ahol szeretik. Ahogy eddig. Hiszen nem tett semmi rosszat.

Fanny hat éves, német dog szuka. Ivartalanított, oltott, egyedi azonosító chippel ellátott. Szobatiszta, pórázon szépen sétál, autózni tud. Lakásban jól viselkedik, nem szökős, nem ugatós, nem rombol. Más kutyákkal fenntartással kijön, a macskákat nem szereti. Sürgősen ideiglenes befogadót vagy gazdát keres. nemetdogsos@gmail.com
(Németh Réka írása)

2011. július 11., hétfő

Zora története folytatódik - a második hét



Elérkezett a második hét. :)

Szeretném azt írni, hogy Zora milyen sokat fejlődött, de sajnos semmi lényeges változás nem történt. Tőlünk még mindig nagyon félt, bár felém jobban nyitott. Pittával viszont tökéletes a kapcsolata, együtt csinálnak mindent. ;) Pitta kicsit féltékeny rá, minden játékot elvesz tőle, nagyon édesen küzd, hogy visszakapja őket.

A véres vizelete kezd megszűnni, már nem olyan büdös. Viszont, hogy ne legyen egyszerű a dolgunk mindkettőjüknek hasmenése lett. Orvossal konzultáltunk kaptak gyógyszert és szigorú diétát kellett tartanunk. A kedvük szerencsére kitűnő. :)

Zorával folyamatosan foglalkozunk, muszáj megtanulnia, hogy még bízhat az emberekben. Nagyon félénk, de látszik, hogy próbál nyitni felénk. Első körben megtanulunk játszani, mert fogalma sincs hogyan kell. Ebben Pitta nagy segítségünkre van. Zora folyamatosan a nyomában lépked és tanul tőle. Szerencsére Pitta egy igazán bohókás, okos kölyökkutya, aki érzi, hogy most nagy szüksége van rá Zorának. :) Sokszor csak ülök és nézem őket hogyan kommunikálnak egymással, és ilyenkor mindig eszembe jut, hogy lehetnek ilyen szívtelenek az emberek. :(Hogyan lehet magára hagyni ilyen csöppségeket? Ami a legcsodálatosabb egy állatban, hogy ő mindig bízik és ad még egy esélyt nekünk.)

A szobatisztasággal még gondjaink vannak, de legalább a nagy dolgát már kint végzi el. ;) A baj az nála, hogy egyáltalán nem jelez, hogy pisilnie kell. Amire magától kell rájönnie, hogy szóljon, ha ki akar menni. Reméljük idővel ez is menni fog.
A héten gondoltam, hogy gyakoroljuk, hogy nem félünk a póráztól. Mivel az utcára még nem mehet, mert nincsen meg az összes oltása, így marad a kert. Udvarra ki, póráz elő. Zora ahogy észrevette, hogy mi van nálam lelapult és nem mozdult. Először hagytam, hogy megbarátkozzon vele, csak lógott a nyakában. Az arcára volt írva, hogy mit gondol. ;) Ezen sajnos át kellett esnie. Kis idő elteltével rájött, hogy nem is olyan félelmetes ez a dolog itt a nyakamban. Akkor megfogtam és próbáltunk sétálni egyet. Nem igazán akart jönni, de azért pár lépést megtettünk. Mivel nem akartam elrémiszteni vele, ezért az ismerkedéssel együtt kb. 15 percet gyakoroltunk csak. Most már minden nap gyakorolni fogunk. :)














(Csaplár-Elekes Orsolya írása)

2011. június 28., kedd

Segítsetek, hogy továbbra is segíthessünk

A Futrinka Egyesület Német Dog Fajtamentő csoportjának segítségre van szüksége! Nem sokszor szoktunk ilyet leírni, de sajnos most nem nagyon van választásunk. Félre kell tennünk a „büszkeségünket” és hozzátok kell fordulnunk. A mai nehéz gazdasági helyzetben egyre több kutya és köztük – sajnálatos módon – egyre több német dog kerül bajba, vár segítségre. Ilyenkor jövünk mi és minden erőnkkel próbálunk segíteni. Néha erőnkön felül is.
Az idei évben eddig 14 fajtatiszta és 1 német dog keverék került a gondozásunkba.
Jelen pillanatban 5 német dogról kell gondoskodnunk és többen várnak még segítségre.

Egy német dog napi ellátása nem olcsó. Dogjainknak próbálunk mindent megadni, ami testi és
lelki rehabilitálásukat segíti. Egy napi tartásuk a tárnoki kennelsorunkon körülbelül 1000-1500 forint. Ebbe beletartozik a kennelek bérleti díja, a rezsi, a hétközben a kutyáinkkal foglalkozó alkalmazottunk bére, az élelmezés. És ezen felül jönnek az állatorvosi költségek. Ez alapesetben az oltásokat, az egyedi azonosító mikrochipet, a féreghajtást és a bolha-, kullancs elleni védelmet, illetve az ivartalanítási műtét (mely szuka kutyák esetében a gyomorkivarrással is bővül, a későbbi gyomorcsavar előfordulási esélyének csökkentése érdekében) takarja. Ha csak ezeket számoljuk, akkor is cca. 40-50 000 forintról van szó egyedenként (függ a kutya súlyától és nemétől is, természetesen)
Azonban ritkán „ússzuk meg” ennyivel Sajnos a hozzánk kerülő kutyák általában nincsenek a legjobb formában. Gyakran soványak, legyengültek, illetve a dogok nagyon érzékenyek egyes fertőző betegségekre is (pl. kennelköhögés). Emiatt fokozottan figyelni kell az etetésükre, jó minőségű tápra, vitaminokra, immunerősítőkre, porcerősítőkre is szükségünk van, ami szintén megterheli az amúgy is üresen kongó pénztárcánkat,
Az állatorvosi tartozásaink pedig egy csak gyűlnek és gyűlnek, közben a napi egyéb kiadásokat próbáljuk megoldani és erre nem jut mostanában. A konkrét számok (természetesen egy-egy kutyánál itt csak az aktuális tartozásos összegek szerepelnek, amik ki vannak fizetve, azok már nem):




A jelenlegi összes tartozásunk 359.436 Ft. Ez még nem egy eszeveszett összeg, de szeretnénk, ha tudnánk törleszteni a rendelő felé, és nem tovább halmozni a tartozásunkat.
Szeretnénk egy pár kutyánk esetét bemutatni, hogy láthassátok, hogyan, miből jönnek össze ezek az összegek:


Paris hirdetését az Expresszen találtuk. Sovány volt, a hátulja rozoga és a leírásból az is kiderült, hogy „nagyothall”. 2011. május 20-án került hozzánk. 11 hónapos, foltos szuka, oltások nélkül. A hátsó lába születési rendellenesség miatt nem tökéletes. Természetesen kivizsgáltattuk, több röntgen is készült róla. Az ortopédus szakorvos szerint az operáció elképzelhető, de ő nem javasolja, hisz egyrészről túl komplikált lenne, másrészről a változás (javulás) mértéke elhanyagolható lenne. Viszont porcerősítővel sokat könnyíthetnénk a mindennapjain. Parisnál az ideiglenes befogadó jelezte, hogy nagy valószínűséggel a hallásával is komoly problémák vannak, így kértünk hallásvizsgálatot is. Ekkor derült ki, hogy Paris nem csak hogy nagyot hall, hanem teljesen süket. A látása szintén születési rendellenességnek „köszönhetően” nem tökéletes.
Amúgy egy végtelenül kedves, bújós, játékos kölyök kutya, aki így is teljes életet élhet majd leendő gazdija oldalán, de tény, hogy hallásproblémája miatt több odafigyelést és elhivatottságot igényel.

Flatazort 2011. április 14-én vettük át a nyíregyházi Állatbarát Alapítványtól. Korábban babéziával, egy kullancsok által okozott fertőzéssel kezelték, úgy tűnik, hogy ebből maradéktalanul kigyógyult. Majd elkezdett köhögni és betaknyosodott, hosszú antibiotikumos, vitaminos kúra következett. De hogy ne legyen egyszerű a helyzet és ne érezzük már annyira jól magunkat, egyik nap kapom a telefont, hogy Flatazor lesántult. És tényleg. A bal mellső lábát szinte alig használta, a kocsiból úgy kellett kiemelni. Az orvosnál kiderült, hogy szerencsére nincs törés, valószínűleg csak húzódás. Rimadyl kúra. Mikor végre elmúlt a taknyosságos-köhögős kór és már nem sántított, akkor gondoltuk, jöjjön, aminek jönnie kell: az ivartalanítás. A hátsó lábán lévő felfekvésből eredő csúnya, gyulladt daganatot is az ivartalanítással egyidejűleg távolították el. A műtét utáni időszak egy kissé kalandosra sikerült, mert a műtéti seb nagyon érzékeny területen található és Flatazor nem hajlandó róla tudomást venni, hogy neki most nyugodtan kéne feküdnie. Emiatt sajnos már többször kellett újra kezelni a sebét is. Sőt, a varratai is feladták, így a sebe egy pár nap után szétnyílt, így most egy nyílt seb van a lábán, amit naponta kétszer járunk ki kezelni és kötözni. Így is be fog neki gyógyulni, de sajnos sokkal tovább tart majd.
Minden orvosi vizit, minden gyógyszer súlyos forintokba kerül, de nem gondolkozhatunk ezen. Ha a gondozásunkban lévő kutyának orvosra van szüksége, akkor nem kérdés. Menni kell.
Flatazor egyébként gyönyörű és kedves és még csak nem is öreg... miért nem kell senkinek??

Az Egyesületünk adományokból tartja fent a kutyáit, abból vesszük nekik az élelmet, abból visszük őket orvoshoz. Viszont a célzottan a Német dog fajtamentő csoportnak dedikált adományok rettentő csekélyek. Összesen 2 (azaz kettő) rendszeres havi utalónk van, aki az óriásainknak utal bizonyos összeget. Nekik ezúton is nagyon szépen köszönjük! A rendszeres adományok hatalmas segítséget jelentenek. Mert kiszámíthatóak, mert tudunk rájuk alapozni. Így, ha valaki akár pár száz forintot is, de havi rendszerességgel tud utalni, az nagyon nagy segítség nekünk. Talán sokan nem is gondolnák, hogy mekkora.


Most valóban óriási segítséget jelent akár: - egy doboz cigaretta ára; - egy tábla csokoládé ára; - egy palack üdítő ára; - egy gyorséttermi menüről való lemondás is.....


Az adományokat állatorvosi költségekre fordítjuk, úgy ahogy arról az adományozók rendelkeznek. Az adományokat a Futrinka Egyesület K&H Banknál vezetett 10404089-49575251-57561000 számláján tudjuk fogadni. Kérjük, hogy ha valaki utal, a megjegyzés rovatban tüntesse fel: NÉMET DOG + a támogatni kívánt kutya neve.



Legyetek kedvesek segítsetek, hogy továbbra is segíthessünk!

2011. június 8., szerda

Eddigi történések

Korábbi blogunk megtekinthető itt:

http://nemetdogsos.blog.hu/

Egy kis bemutatkozás

A kifejezetten német dog fajtára specializálódott mentési munka jelenleg a német Tierfreunde Niederbayern e.V. állatvédő szervezet és a Futrinka Utca Kutyavédő és Kutyás Szabadidősport Egyesület tagjainak együttműködése révén valósul meg. A közös munka 2004-ben indult el. A mentési munka alanyait nemcsak fajtatiszta német dogok képezik, hanem a dog fajta beazonosítható keverékei is. A megmentett kutyák különböző helyekről származnak: gyepmesteri telepekről, menhelyekről, magánszemélyektől (családi okok miatt), és vannak utcán talált egyedek, amelyek eredeti tulajdonosa nem kerül elő.

A látókörünkbe kerülő, bajban lévő dogok – több tényezőt is figyelembevevő mérlegelés eredményeként – vagy Magyarországon kerülnek meghirdetésre vagy német partnerünk honlapján keresztül külföldön keresnek gazdát.

2010. szeptemberéig több mint 100 fajtatiszta német dog és német dog keverék került az Egyesületünk gondozásába.
Sajnos rendszeres támogatónk nagyon kevés van, viszont a mentendő kutyák száma egyre több.

Ha szereted ezt a fajtát és tudnál nekünk segíteni bármiben, vagy német dogot szeretnél örökbefogadni, akkor keress meg minket elérhetőségeinken.

Zora története - milyen is az élet egy "ideiglenessel"

Úgy gondoltuk, indítunk egy sorozatot, melyben egy ideiglenes befogadónk, Orsi írja le, hogy hogyan zajlott az életük hétről-hétre ideiglenes befogadott dog babájukkal, Zorával. Orsiék már több kutyánknak is segítettek ilyen módon. Közülük egy volt, Zora, az 5 hónap körüli dog leányzó. Az ő történetét meséli el most hétről-hétre, hogy milyen állapotban, mennyire megtörten érkezett hozzájuk; hogyan fejlődött, nyílt meg szépen lassan, lépésről-lépésre. Szeretettel, odafigyeléssel, kitartással.

Reméljük, hogy ezen írás talán többeknek kedvet hoz az ideiglenes befogadáshoz, a kutyáinknak rendkívül sokat jelent, ha az igazi gazdi megtalálásáig is családban élhetnek és elkezdhetik megtanulni, hogyan is működnek a dolgok egy igazi, szerető családban.

Orsinak és párjának ezúton is szeretnék köszönetet mondani önzetlen és önfeláldozó segítségükért!

1. rész: Zora megérkezett

2010. december végén érkezett a segítségkérő telefon a fajtamentőkhöz, hogy az egri menhelyre bekerült egy német dog kölyök. Gazdái adták le. Mivel a mínuszok erőteljesen tomboltak, az egri állatvédők kétségbeesve kérték, ha tudjuk, hozzuk el őt, mert nem tudnak neki fűtött helyet biztosítani. Azonnal megkezdődött a telefonálgatás, hogy hova is tudnánk őt elhelyezni. Én meghallottam a hírt és tudtam, hogy ott nem maradhat, segítenünk kell. Kevéske győzködés után a párom is rábólintott: jöhet.



2011.január 2-án megérkezett hozzánk Zora. Kata és Evelin hozták el hozzánk, amikor megérkeztek az autóból is úgy kellett ölben behozni a kicsi lányt. Rettenetesen félt mindentől.Akkor épp volt nálunk egy másik ideiglenes lakó is, Pitta (hivatalos nevén: Bajuszka Pittanka), egy vizsla keverék kölyök. Reméltem, ő majd segít feloldani Zora szorongásait.

Zora első nap nem nagyon foglalkozott velünk kétlábúakkal, inkább csak a kutyákkal kommunikált. Szerencsére nem kellett sokat ölben cipelni, hamar megtanulta, hogy menjen a többiek után. :) Pitta nagyon jó hatással volt rá, bár az első napokban még nem játszottak, inkább csak finoman ismerkedtek egymással. Az első éjszaka nehezen telt, Zora sokat sírt és folyamatosan nyugtatni kellett. Aztán a többi napon már sokkal kevesebbet kellett felkelni hozzá. Szobatiszta természetesen nem volt, de ez érthető egy ilyen fiatal kutyánál. Ami sokkal nagyobb baj volt, hogy észrevettük, véres volt a vizelete… Nagyon megijedtünk.


Pár nap múlva felkerekedtünk és elvittük az állatorvoshoz. Ez így nagyon egyszerűnek hangzik, de korántsem volt az. Kiderült, hogy Zora totálisan bepánikol a póráztól és ledermed, nem mozdul egy lépést sem onnantól kezdve, hogy rácsatoljuk a pórázt. Akkor már tudtam, hogy csak ölben tudom elvinni a kocsihoz. Amikor megérkeztünk, természetesen ölben vittük be - ami tekintve, hogy közel 20 kg-t nyomott már,nem is volt olyan egyszerű mutatvány - és ekkor tudatosult bennem, hogy nem csak a póráztól fél, hanem szinte mindentől. Ahova raktuk ott maradt fekve, látszott rajta, hogy teljesen kétségbe van esve. A vizsgálatokat szépen, egy hang nélkül tűrte. Bár szerintem inkább nagyon félt, azért volt ilyen csendes. (hacsak valaki meg nem osztotta vele a nagy bölcseletet: hagyd magad, előbb szabadulsz :)) Későn este haza értünk,amint beléptünk a kertbe újra a régi volt, saját lábán jött-ment. ;) Kiderült, hogy nagyon csúnyán felfázott volt – ami azért, legyünk őszinték: egyáltalán nem meglepő. Egy kölyökkutya, télvíz idején, hóban-fagyban egy kennelben összekuporodva… Az lett volna a csoda, ha egészségesen ússza meg ezt az időszakot. Kapott rá sok-sok gyógyszert, amit elég sokáig szednie kellett. Mi pedig reménykedtünk, hogy hamar felgyógyul.

Pár napon belül Pittával nagyon jó barátságban lettek, ez az én kutyámról nem volt elmondható. Kyra nehezen tűrte a két kölyök rosszalkodását. :) Zora és Pitta nagyokat játszottak és együtt kergették a macskáimat is. ;) Teljes volt az összhang. Közben egyre jobban megismertük Zorát, aki bár még mindig nagyon félt tőlünk, látszott rajta, hogy próbál nyitni felénk. Ami kiderült még a nálunk töltött pár nap alatt, hogy a férfiaktól nagyon fél. Nekem is nagyon nehezen nyílt meg. Az első hét az ismerkedéssel telt, ápoltuk a kis lelkét és folyamatosan biztattuk.

(Csaplár-Elekes Orsolya írása)